PLN
PolskiPolski
0

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czym są panele naprawcze i reperaturki i po co się ich używa?

Panel naprawczy lub reperaturka to część metalowa, która pasuje do konkretnej części karoserii samochodu. Aby go zainstalować, trzeba usunąć uszkodzoną część karoserii i przyspawać panel naprawczy. Na końcu panel naprawczy należy pomalować w kolorze karoserii pojazdu. Jest to zadanie wymagające doświadczenia, dlatego odradzamy próby wykonania tego samodzielnie. Lepiej oddać samochód do warsztatu specjalizującego się w tego typu naprawach. Jeśli na Twoim samochodzie pojawiła się rdza, używanie paneli naprawczych może być dobrym rozwiązaniem. Korozja może szybko się rozprzestrzeniać, więc ważne jest, aby ją usunąć jak najszybciej. Jeśli potrzebujesz części zamiennych, odwiedź naszą stronę główną i znajdź swój model samochodu na liście rozwijanej lub wpisz jego nazwę w pole wyszukiwania.

Czy lepiej używać ocynkowanych reperaturek, czy nieocynkowanych?

Wiele osób na forum internetowym uważa, że nieocynkowane reperaturki są lepsze, ponieważ łatwiej je spawać, ale czy to wystarczający powód? Choć spawanie nieocynkowanych blach jest nieco prostsze, to głównym celem reperaturek jest to, aby były trwałe i odporne na rdzę. Przecież nie chcemy ciągle wymieniać tych samych części karoserii. Dlatego lepsze są ocynkowane reperaturki karoserii samochodowej, ponieważ są znacznie bardziej odporne na rdzę, co przekłada się na ich dłuższą żywotność. Nam zależy na trwałości i bezpieczeństwie naszych produktów, dlatego większość naszych reperaturek jest ocynkowana. Gdy kupisz u nas, możesz mieć pewność, że wymieniony panel karoserii będzie służył Ci przez wiele lat.

Czy lewy próg pasuje również do prawej strony i odwrotnie?

Są dwa rodzaje progów: pełne progi i reperaturki progów. Pełne progi są dopasowane do konkretnej strony samochodu i mają wgłębienia tam, gdzie drzwi się zamykają, oraz zakrzywienia w okolicy przedniego i tylnego nadkola. Dlatego też pełne progi są inne dla lewej i prawej strony pojazdu. Istnieją również reperaturki progów i są to proste elementy mające kształt i wyprofilowania progu do danego modelu auta, ale nie posiadają zakończeń z przodu i tyłu. Dlatego też reperaturki progów są symetryczne. Oznacza to, że ta sama część pasuje zarówno na lewą, jak i prawą stronę. Ze względu na to, że reperaturki progów nie dosięgają do nadkoli, to jeśli te obszary są zardzewiałe i wymagają wymiany, zaleca się wybór pełnych progów do naprawy.

Co to jest reperaturka i jak może pomóc przy zardzewiałych elementach karoserii?

Reperaturka to specjalistyczna część do naprawy aut wykonana z metalu, która pasuje do konkretnego modelu samochodu. Ponieważ większość karoserii samochodowych jest wykonana ze stali, są one podatne na korozję. Tego typu większe uszkodzenia nie mogą być naprawione przez wypełnienie ich szpachlą i właśnie tu przydają się reperaturki do naprawy karoserii. Panele naprawcze lub reperaturki są używane poprzez wycięcie skorodowanej części i wspawanie w jej miejsce nowego elementu wolnego od korozji. Ponadto nienaprawialne wgniecenia w karoserii mogą też zostać naprawione poprzez wstawienie nowego elementu, takiego jak próg, błotnik lub reperaturka nadkola. Na końcu nowo wspawany element musi zostać pomalowany, aby pasował do koloru pojazdu.

Czy lepiej wypełnić zardzewiały fragment karoserii, czy lepiej wymienić całe nadkole lub inną część nadwozia samochodu?

Rdza jest poważnym problemem w samochodach. Najbardziej podatne na korozję są dolne części nadwozia, takie jak progi, nadkola i przednie błotniki. Rdza zwykle pojawia się w miejscach, które wcześniej były uszkodzone, np. przez kamienie, a także po ekspozycji na wodę i sól, zwłaszcza w okresie zimowym. Kiedy rdza się pojawi, należy wymienić skorodowany element i usunąć wszelkie jej ślady, ponieważ rdza szybko się rozprzestrzenia. Aby zapobiec jej powstawaniu w przyszłości, zaleca się zakup ocynkowanych części zamiennych takich jak reperaturki i panele naprawcze. W naszym sklepie internetowym oferujemy właśnie takie produkty.

Masz więcej pytań?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy

Napisz do nas

Masz więcej pytań?

Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy

Napisz do nas